Işıklı Tabela Ve Özellikleri

Işıklı Tabela, yaşadığımız yüz yıl içerisinde dükkan ve mağaza sahiplerinin daha fazla müşteri ve davetli çekmek için kullandığı birçok satış yöntemi vardır. Ancak sektör içinde ilk satışı her zaman için tabela ve onun renkli dünyasının yaptığı da bilinmektedir. Çünkü insan ile ürün arasındaki ilk bağı dükkanların üzerindeki tabela oluşturmaktadır. Hizmetlerin arasında yer alan ve her ihtiyaca ve isteğe anında cevap veren tabela çeşitleri sizin ve dükkanınızın müşteri ile olan iletişimini başlatacak ve canlandıracaktır. Bugün ilgi çekici bir tabelaya sahip olmayan dükkan rekabet yarışında bir sıfır mağlup başlamaktadır. Dükkanın ismi ve konumu kadar tercih edilecek tabela çeşitleri de satışı ve müşteri memnuniyetini doğrudan etkilemektedir.

Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ve kullanılan ürünlerin kalitesi ile birlikte mağazalarda satılan ürünler kadar mağazayı da müşteri gözünde satışa çıkaran tabela çeşitleri mevcuttur. Dükkana en uygun tabelayı seçmek için tüm çeşitleri yerinde incelemeli ve tam olarak mağaza dünyanızı yansıtan, aynı zamanda konumunuzu meraklandıran tercihlerde bulunmalısınız. Bunun için önceleri tek tip ve standart ölçeklerde olan tabelalar artık çok daha modern ve dijital dünyanın ihtiyaçlarına gerektiği kadarıyla cevap verebilen bir yapıya oturtulmuştur. Kuru ve mat renkler terk edilmiş; onun yerine elektronik bir şekilde yanıp sönen, müşteri ile iletişiminde eğlenceyi ve neşeyi baz alan ve adeta deyim yerindeyse büyük bir albeni oluşturan tabela çeşitleri mevcuttur. Mevcut piyasa içerisinde en fazla üretilen ve dükkan sahipleri tarafından tercih edilen 4 adet tabela çeşidi vardır. Bunlar sırasıyla; led tabela, neon tabela, pleksi tabela, ışıklı tabela olarak özetlenebilir.

Tabela Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikli olarak dükkan sahiplerinin ve alıcılarının bütçe seçenekleri göz önünde bulundurularak üretici firmaların sunduğu çeşitler mevcuttur. Bununla birlikte en temel ayrım sadece gündüz açık olan dükkanlar ile akşam karanlığında da açık olan dükkanlar arasında yaşanmaktadır. Sadece gündüzleri açık olan bir dükkan ya da mağazanın ışıklı tabela ya da muadili bir ürüne ihtiyacı bulunmaktadır. Buna ek olarak akşamları ve geceleri de aktif olarak üretim ve satış yapan mağazaların çeşitli ışık biçimlerine sahip, dekoratif unsurları da dikdörtgen çerçevesinde bulunduran tabelalara ihtiyacı vardır. Bu sayede rakip firmalarına karşı elinde bir koz bulundurup dükkan arayan potansiyel müşterilere açık çağrıda bulunmaktadır. Son olarak dikkat edilmesi gereken nokta elbette ki dükkanın yapısına ve atmosferine uygun yapıda bir tabela yaptırmak olacaktır. Örneğin gıda sektöründe daha coşkulu ve neşeli tabela tercihleri olabilirken, nispeten daha oturaklı işletmelerde daha mat ve koyu renkli tabelalar kullanılması hem ticari hem müşteri ilişkileri açısından daha elverişli olacaktır.

Pleksi Tabela Özellikleri Nelerdir?

Bilindiği üzere pleksi çok fazla kullanılan, sağladığı avantajlar ve kolay form tutma kapasitesi ile birçok farklı sektörde rahatlıkla tercih edilen yarı cam bir maddedir. Birçok dekorasyon ve mobilya ürününde olduğu gibi tabela dünyasında da sık sık karşımıza çıkmaktadır. Özellikle sağlık alanında kullanılan pleksi tabela sade ve şık görünüşüyle sağlık gibi ciddi bir sektörün yansıtıcı yüzünü oluşturmaktadır. Örneğin bir diş hekiminin branşını ve ad soy adını nizami bir şekilde yazan pleksi tabela hafif ve kırılmaz yapısı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Bunun dışında gündelik yaşamda ”esnaf” olarak nitelendirilen ve çarşı içlerinde dükkanları bulunan mağazalar tarafından değil daha çok iş merkezlerinde ve özel ofislerin girişlerinde daha sık kullanılmaktadır.

Işıklı Tabela Özellikleri Nelerdir?

Uzun kullanım ömürleriyle diğer ürünlere fark atan ışıklı tabela bar, kafe gibi müşteri içerikli mekanlarda fazlaca kullanılmaktadır. Aynı zamanda yüzlerce metre öteden fark edilebilir olması nedeniyle de daha fazla müşteri çekme potansiyeline ve kapasitesine sahiptir. Doğru kullanım yöntemi ile ışıklı tabela en az 10 yıllık bir kullanım ömrüne sahiptir. Yazının içerisinde tek bir harfin sönmesi durumunda komple değiştirilmesine gerek yoktur. Sadece sönen harfin yerine yeniden neon ışıkla süslenmiş harf eklenerek yeniden kullanım süresine geri gönderilebilir.

Tüm bunlar ışıklı tabela modelleri olup tamamen tercihe ve ihtiyaca göre şekillenmektedir. Işıklı tabelaların ortak özellikleri dikkat çekici olmaları ve her zaman için sektör içinde fark yaratmak isteyenlerin bir numaralı tercihlerinin başında yer almalarıdır.

Kendinize Özel Bir Tabela Tasarımı mı İstiyorsunuz?

Günümüz dünyasında dijital teknolojiler sürekli gelişiyor ve dönüşüyor. Artık tabela tasarımı yapabilmek için profesyonel olmanıza gerek yok. Geliştirdiğimiz tasarım programı ile kendi tabelanızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Zeminde kullanılacak malzemeden üzerine yazacağınız yazıya kadar tüm işlemleri sistemimiz size otomatik olarak gösterecek ve kendi zevkinize göre 3d olarak tabelanızın şekillendiğini gözlemleyeceksiniz.

www.avrupareklam.com.tr adresinde bulunan tasarım aracımızla siz de profesyonel bir grafik tasarımcı gibi tabelanızı tasarlayın, düzenleyin ve paylaşın.

Konuyla alakalı web sitesine gittiğinizde kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekecek, bu hesabı oluşturduktan sonra bizimle iletişime geçip müşteri kaydı açmamızı sağlayabilirsiniz. Müşterimiz olduğunuz anda sistemi tüm özellikleriyle birlikte ücretsiz olarak kullanabileceksiniz.

Unutmayın ki sistemimize kayıtlı 1500’ü aşkın müşterimiz, geliştirdiğimiz bu sistemle kendi tasarımlarını kendileri yapmakta hatta fiyat modülü ile birlikte kendi fiyatlarını çıkarabilmekte.